Vitaminu C výhody lipozomální formy

Vitamin C zajišťuje normální funkci imunitního, nervového a kardiovaskulárního systému. Odpovídá i za tvorbu kolagenu, který je důležitý pro hojení a pevnost tkání, má zásadní význam pro vstřebávání železa z potravin do organismu a v neposlední řadě má i silné antioxidační účinky. Aby ale všechno fungovalo jak má, je nezbytné neustále v těle udržovat jeho dostatečnou hladinu vitamínu C.

Každodenní užívání vitaminu C má značný význam pro naše zdraví. Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát – stačí zvolit správný přípravek. Bezkonkurenčně nejlepší vstřebatelností se vyznačují přípravky zpracované lipozomální technologií, ať už v tekuté formě, nebo ve formě tobolek. Vstřebatelnost této formy je až 90%.

Díky lipozomální technologii je samotný vitamin C obalen vrstvou přírodních fosfolipidů, z nichž jsou utvořeny i naše buněčné membrány. V průběhu vstřebávání do organismu tak poskytuje fosfolipidová vrstva vitaminu C ochranný obal, který ve srovnání s běžnými přípravky, a to i s těmi s postupným uvolňováním, umožňuje mnohem dokonalejší vstřebávání do organismu. U ostatních běžně dostupných forem se až 80 % „céčka“ vyloučí, aniž by jej tělo jakkoliv využilo.

Kolik vitaminu C tělo potřebuje?

Denní spotřeba vitaminu C vychází zejména z psychické a fyzické zátěže každého člověka. Hodně záleží i na tom, zda je zdráv, nebo zda zrovna bojuje např. s nějakou infekcí.

Pro udržení zdraví obecně platí preventivní dávka

U dospělých: jednou až dvakrát denně (ráno, večer) 1 gram lipozomální formy vitaminu C, přičemž v průběhu nemoci je vhodné dávkování zdvojnásobit (u pacientů s rakovinou ztrojnásobit).

Pokud jde o děti, je vhodné preventivní dávky nastavit na jednou až dvakrát denně 200 miligramů lipozomální formy vitaminu C s tím, že v době nemoci je možné dávky zdvojnásobit.

Toto dávkování je vyšší než běžně doporučované denní dávky, protože ty jsou podhodnocené.

Pokud chcete vyzkoušet účinky lipozomální vitamín C na Váš organizmus, nabízíme Vám exkluzivně na našem eshopu produkt Senza Vitamín C 250ml, který obsahuje 50g vitamín C v lipozomální formě.