Megadávky vitamínu C

Existuje mnoho případů, kdy potřebujeme navýšit denní dávku vitamínu C (megadávky vitamínu C). Mohou nás k tomu vést příznaky nastupující nemoci, může to být snaha prevence zdraví v době viróz a chřipek, nebo v období, kdy máme náročné období třeba v práci a trpí tak naše fyzické i psychické síly. Při těchto a mnoha dalších případech je dobré se preventivně ochránit před případnou nemocí a základní látka, kterou bychom neměli podcenit jsou megadávky vitamínu C.

K tomuto účelu můžeme využít lipozomální vitamín C. Jedná se o speciální formu vitamínu C. Spočívá v tom, že všechny částice vitamínu C jsou obalené lipidy, což je vlastně tuk. Vitamín C je obalen tukem z důvodu, lepšího vstřebání tělesnými tkáněmi, než když je to samostatný vitamín C. Vstřebaný lipozomální vitamín C není možné naměřit v krvi jako běžný vitamín C. Protože jak je uvedeno na začátku, je vitamín C obalen sojovým lecitinem, tedy tukem, stoupne po požití lipozomální formy v krvi hladina tuku, ale ne hladina vitamínu C. Vitamín C projde v podobě tukové kuličky až do buňky a tam se teprve uvolní (když buňka stráví lecitin) a odvede svoji práci. Pokud se přesto navýší hladina vitamínu C v krvi, je to způsobeno tím, že část lipozomálních kuliček zpracují játra a tím uvolní vitamín C do krve.

Lipozomální vitamín C od SENZA medical je navíc v tekuté formě, což je pro vstřebávání oproti pilulkám, kapslím, nebo prášku vždy lepší forma.

Do e-shopu SENZA vitamín C.

Lipozomální vitamín C účinky céčko v tuku senza